„Fotoaparát je nástroj, ktorý učí ľudí ako vidieť bez fotoaparátu.“
Dorothea Lange

Fotografovanie novorodencov:

Ak sa rozhodnete pre fotenie svojho novorodeniatka, fotenie je ideálne do 14 dní po narodení. Platí tu zásada, že čím skôr, tým lepšie. Najlepšie sa pracuje s bábätkami medzi 7 až 10 dňom po narodení, pretože v tomto veku ešte len spinkajú a papajú a ich spánok je tvrdý, nič ich tak ľahko nevyruší. Totiž fotenie novorodeniatok je ideálne vtedy, ak spinkajú. Prečo? Práve preto, aby mohli vzniknúť tie neopakovateľné momenty a zábery spiaceho drobčeka, aby sa dalo polohovať tak ako potrebujeme. Všetko sa to robí jemne, pomaly, pokojne, aby sa bábätko nezobudilo. Takéto fotenie si vyžaduje veľa trpezlivosti a času. Čas fotenia je individuálny, niekedy stačia 2-3 hodiny. Teším sa na Vás a Vašich drobcov…

Čo si obliecť na fotenie:

  • Oblečenie so zaujímavou štruktúrou (štrikované, čipkované).
  • Oblečenie v pestrých farbách, pastelových farbách (decentné vzory, pásiky).
  • Zaujímavé doplnky (čiapky, čelenky, traky atď.).
  • Nevhodné je oblečenie s veľkými nápismi, obrázkami, logami!

Čo si na fotenie zobrať:

Ja osobne sa riadim pravidlom, že v jednoduchosti je krása, preto nepoužívam veľa rekvizít. Tie môžu záber niekedy celkom zničiť. Radšej deťom vezmite svoju obľúbenú hračku. Najradšej fotím detičky v okamihoch, keď robia to, čo majú najradšej  – hrajú sa – zaujato stavajú kocky alebo si prezerajú svoju obľúbenú  knižku. 

Kedy je najlepší čas na fotenie?

Pre fotografovanie v exteriéri je dôležité zvoliť si vhodný čas. Najvhodnejšie podmienky pre fotografovanie vytvára podvečerné svetlo, t.j. cca. 2 hodiny pred západom slnka. Svetlo vtedy nie je príliš ostré, a aj pokiaľ je trochu “tvrdšie”, nie je také kontrastné.

Na fotografie sa vzťahuje autorský zákon, preto akékoľvek ďalšie úpravy sú neprípustné.

Do jedného týždňa od samotného fotenia dostanete odo mňa odkaz na uzamknutú galériu s Vašimi fotkami.  V tejto galérii sú všetky fotky v základnej úprave, z ktorých si následne vyberiete tie, ktoré sú pre Vás tie naj a ktoré si želáte ďalej vyretušovať. Fotky sa snažím dodať v čo najkratšej dobe, proces ich spracovania a následnej tlače je však časovo náročný, preto je dodacia lehota stanovená na 4 – 6 týždňov od Vami zaslaných výberov na úpravu.  Doba dodania sa môže líšiť od mojej aktuálnej vyťaženosti. Odovzdávam len upravené fotografie.  Všetky fotografie sú vo farebnej aj v čierno-bielej verzii na CD, vytlačené fotky sú vo formáte 13 x 18 cm. Ako bonus pridávam koláž.

V prípade záujmu zabezpečím tlač fotografií na drevo.  Je to nový spôsob ako prezentovať fotografiu kvalitne a profesionálne. Pre mňa osobne je to najkrajšia možnosť ako si môžete zvečniť Vaše prekrásne momenty. Ja som ešte nič krajšie na stenu nevidela. V prípade záujmu rada poskytnem viac info mailom.